O mně

Kdo jsem?

Jmenuji se Markéta Matyášová, narodila jsem se ve východních Čechách dne 25. 3. 1983. Od dětství jsem velká milovnice jídla, vaření i pečení. Časem se stalo mojí zálibou i vymýšlení nových receptů. Nebojím se ani nových výzev a využívám svou fantazii i v podobě vytváření neotřelých chutí a kombinací.

Jako 13 letá slečna jsem si na vlastní kůži vyzkoušela, co je to onemocnět anorexií. Jen díky své milující rodině jsem vše zvládla a ve zdraví jsem nad touto nemocí zvítězila. Vím moc dobře, jaké to je, když se vám někdo posmívá, že máte pár kilo navíc a k tomu jako bonus i nízké sebevědomí.

Díky všem dosavadním zkušenostem, neustálého vzdělávání v oblasti výživy a osobního rozvoje, své vlastní cestě životem s cílem být fit, zdravá a šťastná se dokážu velmi dobře vcítit do každého, kdo má stejný či podobný cíl. Ráda pomohu každému, kdo čelí nadváze nebo obezitě,  chce se vymanit z nezdravého životního stylu a potřebuje navést na správnou cestu, potřebuje ukázat, jak změnit svůj život i stravu a přiblížit se víc sám sobě a přírodě, pomoci si přírodnější cestou, pomocí opravdového výživného jídla, práce se sebou, přirozeným pohybem a spojí se více s přírodou. Vám všem podávám pomocnou ruku…

Co je mým cílem?

Každý člověk je individuální a tak s ním také pracuji. Využívám své empatie k naší spolupráci, hledám možné příčiny vašich potíží a disbalancí, nejen ve stravování, ale i ve vašem životě, či v rovině zdraví. Jsem detektiv na poli výživy i zdraví a baví mě hledat příčiny vašich potíží, doporučit vhodná opatření a změny, které vás zavedou na tu správnou cestu. Baví mě sledovat, jak se měníte  vy i vaše životy k lepšímu a jste šťastnější a spokojenost vyzařujete všude kolem sebe. Baví mě odhalovat příčiny vašich obtíží a pomáhat řešit všechny  vaše otázky a otazníky se kterými za mnou přicházíte. Dokáži Vám pomoci nejen v oblasti výživy, ale zároveň i na poli zlepšení a harmonizace životního stylu, zdraví, ukázat cestu k sobě a spojení s přírodou i se svou pravou podstatou. Provést vás zdravějším stravováním z opravdových základních potravin a umět si připravit jídlo nenáročně, chutně, zdravě a plnohodnotně, tak, aby vás to bavilo a byla to pro vás běžná součást denního režimu. Pomohu vám naučit se jíst intuitivně tak, aby vám nechyběly žádné důležité živiny a přitom jste si pochutnali celá rodina. Pomohu vám pochopit, jaké stravování je pro vás nejvhodnější a na čem je vám skutečně dobře a nese vám i benefity v podobě dlouhodobého a udržitelného zdraví. Tato cesta nemá zkratky, ale bude pro Vás to nejlepší, co jste pro sebe kdy v životě udělali. A zdravý a spokojený život Vám bude odměnou.

Co momentálně dělám?

Neustále se vzdělávám a pracuji na sobě. Vycházím z vědeckých faktů, studií a to i zahraničních, z odborných knih, ale tím nejdůležitějším zdrojem informací pro mě jsou mé vlastní zkušenosti a práce s klienty. Jen praxí se člověk naučí rozlišovat důležité, hledat příčiny, pochopit, jak se člověk individuální bytost a jak se někdy teorie a praxe mohou lišit a je opravdu potřeba přistupovat ke každému striktně individuálně. Pro někoho klišé a pro mě nutnost. Bez celkového pohledu na člověka a naturopatického přístupu, celostního pohledu na člověka by moje práce neměla smysl.  Můj přístup je v propojení s vědeckými fakty Západní medicínou, ale i alternativními směry. Pracuji s ověřenými fakty, ale pracuji hlavně s vlastním úsudkem a dle výsledků své vlastní praxe se svými klienty a respektuji každého mého jednoho klienta a jeho osobní příběh. Pracuji s psychikou člověka, s jeho životním stylem a snažím se zaměřit veškerou pozornost na to, co bude pro klienta vhodné, abych mu co nejlépe pomohla nejen zhubnout, ale hlavně pomoci mu odhalit příčiny jeho potíží a následně učinit všechny kroky k pozitivní změně a pomoci mu pochopit a objevit, co je pro něj vhodné. Následně jsem svému klientovi oporou, podporou a pomáhám mu všechny potřebné změny implementovat do jeho života.

Pokud je to potřebné využívám a doporučuji i potřebnou suplementaci, osobně vám provedu měření  na bioimpendačním přístroji In body 270 a podrobně vám vysvětlím naměřené hodnoty. Objednávka diagnostika – Zdravě s MarkétouDále spolupracuji s dalšími odborníky z oboru výživy i dalších oborů (obvodní lékař a jiný lékař, psychoterapeut, fyzioterapeut, další specialisté z různých oborů) dle potřeby. Dále také pracuji s testy funkční medicíny a doporučuji ty vhodné pro vás v případě potřeby (mikrobiom test, testy intolerance potravin, krevní rozbor – glykémie, cholesterol, endokrinologické hodnoty, jaterní a ledvinové testy atp.) mohu doporučit další vhodná vyšetření – biorezonance, MaxPulse, nepřímá kalorimetrie, dechový test SIBO, genetické testy apod. – doporučím vám, kde si nechat test udělat a jak dále postupovat. Vyhodnotíme společně výsledky testů a nastavíme společný vhodný plán. 

Na vstupní konzultací se domluvíme na formě spolupráce, která je pro vás vhodná a bude vám vyhovovat. Potřebuji znát vaši anamnézu osobní, zdravotní. Veškeré informace jsou nutné ke zhodnocení vašeho životního stylu a nutná k vyhodnocení vhodných doporučení pro vás. Pokud chcete řešit stravu, můžete mít vše pod svou taktovkou a jídelníček si plánovat sami v aplikaci https://www.kaloricketabulky.cz. (já vám dám návod, know-how, recepty, tipy na jídla a kombinace a gramáž potravin, vzorový jídelníček a vy si tvoříte každý den sami, dle vašich chutí.) Nebo nemáte-li prostor si tvořit jídelníček sami, můžete využít krabičkovou dietu a nechat si jídlo dovážet – Krabičková dieta pro zdravé hubnutí | ABC dietaNutricare i zdravé jídlo může být dobré.Kontakt – Bodyflex Fit Food apod. Pokud nemáte na přípravu jídla sami čas, z jakéhokoliv důvodu, pomohu vám nastavit energetický příjem a pomohu vám také se správným výběrem, vhodným pro vás. 

Na každé kontrolní konzultaci vždy hodnotíme, jak se vám daří, co pro vás mohu udělat a v čem vás mohu dál nasměrovat. Hodnotíme, jak se vám daří plnit daná doporučení a zodpovím všechny vaše dotazy. Po celou dobu programu, spolupráce (dle výběru typu spolupráce) jsem vám k dispozici dle potřeby + pravidelné osobní či online konzultace po týdnu, 14 dnech nebo dle individuální domluvy a potřeby. 

Co je dobré si připravit před první vstupní konzultací?

Vyplníte vstupní dotazník, který je ke stažení u vytvoření každé objednávky zde na webu. Zapíšete 5-7 dní vašeho jídelníčku a aktivity, které děláte. Bez toho není možné adekvátně zhodnotit vaše stravovací návyky a poskytnout vám účinná doporučení. Dále prosím o to, abyste si sepsali všechny doplňky stravy a léky, které užíváte, dávkování těchto léků. Dále je podstatné, zda se s něčím léčíte a aktuální výsledky všech vyšetření, která jste v poslední době podstoupily. Ideální je vyšetření krevních testů ne starší než 2 měsíce a další vyšetření např. /ultrazvuk apod. Všechny tyto informace poskytujte dobrovolně a právě pro to, abych mohla doporučit to nejvhodnější řešení pro vás, případně vás navést na další odborníky a dát účinná doporučení..

Jak sestavuji jídelníčky?

Jídelníčky sestavuji hlavně jako inspiraci pro vás se zaměřením na nutriční vyváženost, ale také jednoduchost, chutnost. Dbám na to, aby byly koncipované tak, že Vám pomohou dodat energii, cítit se dobře. Dále poskytuji také jídelníčky se zaměřením na léčebnou výživu, výživu při alergiích, intolerancích, při různých výživových směrech – veganství, vegetariánství  a při různých onemocněních jako je diabetes, autoimunitní onemocnění apod.

Věřím tomu, že přes stravu si můžeme mnohé zdravotní problémy vyřešit. Věřím tomu, že se můžeme uzdravit i z různých autoimunitních onemocnění, které Západní medicína neléčí, ale pouze potlačuje příznaky a nedostane se vám adekvátních informací o změně životního stylu, či jídelníčku od vašeho ošetřujícího lékaře. Z vlastní zkušenosti vím, že změnou životního stylu a stravování, bez užívání léků, jsem si dokázala zlepšit autoimunitní zánět v těle naměřený proti mé štítné žláze, a hodnoty hormonů štítné žlázy dostat i bez užívání léků /ač je lékařka doporučovala / do normy. Po pár letech i zlepšit vzhled štítné žlázy na ultrazvuku a dostat tedy i její funkci do normálu. Jak jsem to dokázala? Neboť jsem začala řešit příčinu potíží a nepotlačovala symptomy. Změnila práci, životní styl a stravu, mindset, myšlení a dělám vše pro to, abych žila spokojeně a v lehkosti. Neřekla jsem, že to bylo jednoduché, ale když dáme něčemu prioritu a dáme se na první místo, tak to můžeme dokázat. Můžeme mít strach a vzdát to, dříve než začneme, nebo můžeme něco udělat. Můžeme udělat cokoliv, byť to bude sebemenší změna, může vám opravu hodně pomoci. A já jsem spojnice mezi tím, co řešíte teď a vaším lepším životem a zdraví. 
K dokonalému účinku využívám nejen léčebnou stravu a opravdové poctivé potraviny, ale také mocnou přírodu, léčivou sílu bylinek, přírody i vás samotných – samoozdravných procesů těla. Pomáhám vám najít cestu ke zdraví i spokojenosti. Je potřeba se o sebe a své tělo starat komplexně, neřeším s klienty tedy jen výživu, ale mířím na pohyb, stress management, životní styl a komplexní terapii. 
Mým cílem je však naučit vás jíst tak, abyste se stravovali vědomě, výživně a intuitivně. 

Často kladené dotazy

Mohu vás naučit jak se stravovat zdravěji, jak nalézt cestu k sobě a svoji vnitřní rovnováze, jak najít sebe a svou sebehodnotu.

Naučím vás sestavit si jídelníček ze zdravějších potravin a být fit a šťastní.

Navedu Vás k tomu opustit staré nefungující vzorce chování a nastavit ve svém životě nové a fungující začátky.

Ukážu Vám, jak najít souvislosti ve vašem životě, které vás doposud ovlivňovaly a nebo ovlivňují.

Naučím Vás umět si vybrat vhodnou potravinu, která nebude v rozporu se zdravějším a plnohodnotnějším stravování. Naučím vás nebát se jíst večer (všeobecně řečeno) a udělat si z jídla kámoše – reaguji na dietní postupy jím naposledy v 17 h a pak jdu spát před půlnocí a hladovím. Nemusí to být pro vás trápení. V některých případech je to žádoucí, jindy je to jen trápení se. Osvětlím vám kdy ano a kdy ne podle vašich potřeb.

Naučím vás, jak porozumět signálům vlastního těla a věřit si, být konečně jednou provždy fit a šťastní.

Nehledejte u mě žádné ZÁZRAČNÉ přípravky na hubnutí !!!
Nehledejte u mě žádné koktejly a prášky ani pilulky a elixíry !!!

Hledejte sílu jídla a skutečných potravin a sebe samých. Hledejte u sebe chuť žít.
Já  jsem žena, maminka tří dětí, manželka a samozřejmě bych našla několik dalších přívlastků, kdo jsem…  
Myslím si, že mám velkou empatii a dokážu se vcítit nejen do role matek, manželek a žen, ale i do role mužů a využívat tedy i své schopnosti pro poradenství pro muže.
Poskytuji i poradenství pro sportovce, kteří potřebují poradit se svým jídelníčkem, aby měli dostatek energie a podávali ty nejlepší výkony.
Konzultovat můžeme – osobně v poradně v Jičíně – viz mapa
– on-line – messenger, whatsap, telefonicky, emailem

Ti, co si sami neporadí a hledají někoho kdo jim pomůže a poradí ve výživě, když chtějí:
– hubnout zdravě
– přibírat zdravě
– správně jíst při sportovních aktivitách

– ti, co si neví rady s jídelníčkem pro jejich dítě
– ti, co mají doporučení od lékaře, obezitologa, nutričního terapeuta a neví si rady s jídelníčkem
– ti, co chtějí znát výsledky analýzy svého těla – kolik mají v těle svalů, tuku, vody, jak se cítí jejich tělo, tedy na kolik let se cítí. Kolik by měli minimálně sníst na své potřeby při svém denním režimu
– ti, co už zkusili všechno možné a mají pocit, že na ně nic nefunguje a zůstanou s nadváhou či obézní už napořád
– ovšem hlavně a jen ti, co se rozhodli ve svém životě něco změnit bez výmluv, že to nejde pro to, či ono… kde je vůle.. je i cesta VŽDY

Nebudu s vámi řešit jen aktuální situaci, půjdeme hlouběji, k příčině vašich nezdarů v hubnutí, najdeme příčinu a budeme se snažit společně o to změnit váš příběh….

Cílem mého poradenství je abyste byli po spolupráci se mnou už jen FIT A ŠŤASTNÍ a uměli si sami sestavit správný jídelníček.

Při individuální spolupráci leckdy saháme za hranice klasických výživových služeb a jdeme opravdu do hloubky vašeho nitra, abychom vyřešili problém, který se opakuje ve vašem životě stále dokola.
Poradenství vnímám jako poslání a velice mě naplňuje a baví. Dělám vše celým srdcem a co nejindividuálnějším přístupem. Nebojte se mi napsat, vše se dá řešit. Podám vám pomocnou ruku.

Neustále se sebevzdělávám a to studiem aktuálních trendů, novinek nejen ve výživě, studiem odborných publikací a knih. Sleduji nejnovější studie o vlivu psychosomatiky na zdraví člověka, o výživě a sportovním výkonu. Absolvovala jsem intenzivní půlroční kurz poradce pro výživu a suplementaci s celostním zaměřením. Kurz výživy dětí,. Kurz nordic walking. Kurz co nevíme o mléce od Martina Jelínka. Kurz sportovní výživy a studuji dál, protože ve výživě je potřeba se vdělávat neustále.
Celostní a individuální přístup je pro mě nepostradatelnou součástí života a poradenství sobě i ostatním. Více o mě v úvodu.

Vaše stravovací návyky, které jste doposud ve svém životě uplatňovali. Hledám způsob, jak vám doporučit to nejlepší pro váš životní styl a doporučím vhodné změny.

Na osobní konzultaci vám provedu analýzu těla segmentálním analyzátorem založeným na bioimpendaci IN BODY.

Probereme spolu vše co vás ovlivňuje a doporučím vhodné změny. Sestavím vám jídelníček přímo na vaše aktuální potřeby a zvolíme společný cíl.

Změna přichází zevnitř. Nebojte se spolu to zvládneme a já vám tu pomocnou ruku ráda podávám.

Hladověním, půstem, dietou atdp. – ale – neudržíte si zdravou štíhlost, nenaučíte se zdravě a správně jíst a postupem času nebudete ani fit ani šťastní. Zhubnutá kila se vám vrátí rychle nebo plíživě zase zpět.

Se mnou se naučíte nehladovět, dosyta se najíst a při tom ještě hubnout a hlavně konečně ZHUBNOUT JEDNOU PRO VŽDY  
Je to jen na vás, co za cestu si vyberete.

Pokud o to nepožádáte nebo to vyloženě nepotřebujete,  nebudu Vám nabízet žádné doplňky stravy, ani suplementy. Se mnou nebudete hladovět, ani si odpírat kvalitu. Respektuji Vaše chutě a zásady pestré stravy, kde je povoleno vše, ale s rozumnou mírou. 

NIC ZE ZÁKLADNÍCH POTRAVIN NENÍ ZAKÁZANÉ.

Naučím vás správně a zdravěji jíst.
Vyznat se v obalech potravin.
Nakupovat rychle a efektivně.
Zvolit vhodné cvičení pro vás.
Sestavit si jídelníček dle vašich chutí.
Pracovat s kalorickými tabulkami a sestavovat si v nich jídelníček.
Pokud jste se dlouhá léta stravovali nevhodně, máte zatížené trávení, rozhozený metabolismus a oslabenou slinivku, slezinu, žaludek atd. právě pro vás je vhodná změna režimu ve stravování. Stravou můžeme řešit a podpořit i různá onemocnění. Vhodnou stravou lze předcházet mnoha onemocněním.

Nejsem prodejcem žádných “dietních koktejlů apod. Pracuji pouze s čerstvými, běžně dostupnými potravinami.

Už žádné jo-jo efekty, ale vyvážená, pestrá strava podpořená zdravým pohybem sebeláskou !

VZDĚLÁNÍ:

2021-2024 škola klinické naturopatie v Praze
SOŠ Podnikání a služby 2008-2002, 2003-2018 – PČR
2018-2021 – Kurzy a semináře týkající se nutričního zaměření, výživy a suplementace, konference pro odborníky ve výživě a nejen v ní.
2020 – Státní zkouška akreditovaná MZČR složená zkouškou u autorizované osoby v oboru výživového poradenství a suplementace
/nejvyšší možné základní vzdělání v oboru výživového poradenství v ČR, s Europassem/

Další kurzy a vzdělávání se:
2018 – Výživa, hubnutí a suplementace Kurzy Atac
2018- Výživa dětí – Kurzy Atac
2018 – Výživa ve sportu – Kurzy Atac  
+ Seminář – Atac – Co nevíte o mléce
2019- 2020- REKVALIFIKAČNÍ KURZ výživy s akreditací MŠMT – Institut zdravého života Welko
2017-2021 – Pravidelné školení a semináře z oblasti výživy a suplementace
–  Webinář výživa mladých sportovců /Ing. Hana Střítecká, PhD. a Mudr .Marie Skalská/
2018-2021 – On-line konference Institutu moderní výživy

PUBLIKACE:

články na blogu kalorických tabulek, vlastní publikační tvorba
SPOLUPRÁCE a PUBLIKACE:

spolupráce s AVP - aliance výživových poradců
ČMFNW - českomoravská federace nordic walking
kalorické tabulky: www.kaloricketabulky.cz, BLOG kalorických tabulek
Free life finance - Martina Kůtová: https://www.flf.cz/o-me/
Cesta k sobě - Kateřina Cinová: https://cesta-k-sobe.cz

KNIHY A E-BOOKY:

Tištěná kniha Kalorické tabulky s recepty – několik receptů ode mě, jídelníčky ode mě a také moje proměna s kalorickými tabulkami

Moje e-booky – 1) Jak zdravě jíst a zhubnout v každém věku – s recepty 
                            2) Fit s Makytou – s recepty 
více o e-boocích a jak objednáte v sekci Knihy a e-booky

MÁTE ZÁJEM USPOŘÁDAT BESEDU VE SVÉM MĚSTĚ, VESNICI? NEVÁHEJTE MĚ KONTAKTOVAT.

Jsem moc vděčná spolku Kopidlenské žížalky za tak skvělou atmosféru a zázemí, které mi bylo poskytnuto. Bylo to, myslím, opravdu prima odpoledne pro všechny.

Během 3,5 hodiny jsme si užily zábavu,  zdravější občerstvení – které jsem připravila.

Proběhlo měření na speciální váze Tanita, ke zjištění svalové hmoty, tuků, vody v těle, proteinů, hustoty kostí, viscerálního tuku, metabolického věku atd.

Další besedy pořádám ve své poradně v Jičíně, dle vyhlášených termínů, případně je možné si mě pozvat do svého prostoru. 

Těším se na další besedy s vámi všemi….

Vyberte si svého poradce, kouče a důvěřujte mu

Navažte s ním vztah a nechte se vést…

Cokoliv se vám nezdá nedělejte, ale konejte v tom nejlepším přesvědčení, že tohle je správné pro vás a v tom nejlepším zájmu. 

Pokud jste si jistí tím, že jídlo, které jíte je v pořádku a je pro vás tou správnou volbou, jste zdraví, fit a spokojení, nic si neodpíráte, prostě máte jídlo jako palivo a máte radost z toho co jíte, pak je to v pořádku.

Hubnutí nemusí a v mé režii ani není žádné trýznění, žádné odpírání, hladovění, ani nemusíte kupovat předražené doplňky, potraviny, koktejly, krabičkové diety apod. Prostě jíte a sestavujete si jídlo z běžných surovin, které seženete dneska již snad v každém městě a to i tom menším.

Hubnutí se mnou je přirozený proces, kdy jen budete vhodně volit potraviny s rozmyslem a dostatkem živin, kterými tělo konečně vyživíte a ono nebude mít důvod ukládat si zásoby. Začnete jíst čistěji a přirozeněji a začnete se mít víc rádi a dopřávat si ten čas pro sebe. Nikdo jiný vám tuhle péči nedá. Je to váš život. V kuchyni nemusíte trávit celý den. Nemusíte si odpírat svá oblíbená jídla – jen je budete připravovat rozumně a zdravěji.

Moje recepty jsou rychlé, chutné a zdravé a co je nejlepší – většinou jsou to rychlovky –  do půl hodiny hotové hlavní jídlo, svačinky ještě dříve.

Nevíte si rady se svým jídelníčkem? 

V začátku vám pomohu a jídelníček na vaše potřeby vám sestavím. Zohledním vše co je potřeba- zdravotní stav, nařízenou dietu, intolerance, nebudete tam mít to, co nejíte. 
Jídelníček obsahuje celé recepty s gramáží individuálně nastavenou pro vaše potřeby z potravin, které v jídelníčku chcete mít a které preferujete plus s potravinami, které vám doporučím.

Změňte to, co vás už nenaplňuje – poznejte se, mějte se rádi a uzdravte se !!! 
Naučte se jíst výživněji, zdravěji a čistěji. 
Naučte se milovat se a rozmazlovat sebe i své blízké. 

Se mnou to dokážete!!!

Co říkají mí klienti?

Recenze

Ked uz som myslela, ze to nepojde, tak to islo! 

Nie vzdy s usmevom a optimizmom, ale aj tazsie dni sa dali zvladnut. Januar 2019 – April 2019 -12kg 😊. Dakujem za nadstavenie kalorickeho prijmu, plno uzitocnych rad a podporu.

 

Petra

klientka

Recenze

Maty je úžasná osoba. Poradí, pomůže, inspiruje…

Dlouho jsem se plácala s nastavením maker, ale Maty mě zachranila. Jím podle jejího doporučení a momentálně ukrajuji z devátého kila. Bez hladu a s ohromným množstvím energie. Děkuji Market. Jsi prostě jednička 🙂

Katka Zdrálková

klientka

Recenze

Musím jenom a jenom doporučit!!!

Veliká pomoc při nastavovaní maker.Díky jejímu nastavení se mi daří váhu snižovat a jsem na váze jakou jsem dlouho neměla.Kdo chce se sebou něco udělat můžete se s důvěrou obrátit na Maty!!!

 

Renata Hamplová

klientka